W ciągu dnia komunikujący się wodniak powiększa się, a jeśli delikatnie go ściśniesz, płyn przesunie się z moszny do brzucha

Korzystając z odpowiedniego wsparcia, większość będzie mogła żyć indywidualnie jako dorośli.

Istnieje wiele różnych oznak niepełnosprawności intelektualnej u dzieci. Objawy mogą wystąpić w okresie niemowlęcym lub mogą nie być zauważalne, dopóki dziecko nie osiągnie wieku szkolnego. Często determinuje to niepełnosprawność. Kilka z najczęstszych objawów niepełnosprawności intelektualnej to:

 • Przewracanie się, siadanie, czołganie się lub późne chodzenie
 • Rozmowa późno lub problemy z mówieniem
 • Powoli rozumie takie rzeczy, jak ubieranie się i samodzielne karmienie
 • Trudność w zapamiętywaniu rzeczy
 • Brak możliwości skontaktowania się z działaniami z konsekwencjami
 • Problemy z zachowaniem, takie jak na przykład wybuchowe napady złości
 • Trudność w rozwiązywaniu problemów lub logicznym myśleniu

U dzieci ze znaczną lub głęboką niepełnosprawnością intelektualną mogą występować również inne schorzenia. Te problemy mogą obejmować, (itp.), Upośledzenie zdolności motorycznych, problemy lub problemy ze słuchem.

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców dotyczące ich dziecka.

Kiedy moje dziecko powinno zacząć spać w nocy?

Większość noworodków potrzebuje około 16 godzin, jednak kiedy się urodzą, to zależy od dziecka. Niektórzy mają na początku swoje dni i noce wstecz, śpiąc więcej w ciągu dnia, a mniej w nocy.

Między 3 a 6 miesiącem życia wiele niemowląt zaczyna spać w nocy. Twoje dziecko nie będzie spać od 10 do 12 godzin w danym momencie, ale po nocnym karmieniu uzyskasz dłuższe nieprzerwane rozciąganie.

Nie martw się, jeśli Twoje dziecko ma 4 miesiące, ale nadal nie śpi tak długo. Możesz jej pomóc, pozwalając jej spać w nocy, być może nie budząc jej do jedzenia i utrzymując ciemność i spokój. Zachowaj ekscytujące, zabawne rzeczy do dnia.

Jak sprawić, by moje dziecko zaczęło spać w nocy?

Utrzymuj ciemność i spokój i miej teraz rutynę każdego wieczoru, która obejmuje spokojny czas – na przykład kąpiel, czytanie książki, czyszczenie dziąseł lub. Uspokój się i usypiaj, zanim włożysz ją do łóżeczka. Bądź konsekwentny: kładź ją za każdym razem w ten sam sposób. Pamiętaj, żeby dla bezpieczeństwa wypatrzeć ją na plecach.

Celem jest uśpienie dziecka w łóżku. Jeśli zasypia zbyt wcześnie, zacznij wcześniej uspokajającą, cichą rutynę. Zdecyduj się na zaoferowanie smoczka. Są uznawane za pomagające w zapobieganiu SIDS, mimo że nie jest jasne, dlaczego

Kiedy Twoje dziecko budzi się w nocy, odczekaj kilka minut przed zameldowaniem, aby zobaczyć, czy może znowu zasnąć. Jeśli nadal płacze, spróbuj zajrzeć do niej, ale nie podnoś jej ani nie włączaj od razu światła. Jeśli Twoje dziecko nadal się denerwuje i płacze, może wymagać zmiany pieluchy.

Jeśli Twoje dziecko nadal nie śpi w nocy po 6 miesiącach, możesz poćwiczyć metodę treningu snu, taką jak Ferber Sleep Method.reprostal kiedy brac

Po miesiącach patrzenia, jak Twoje dziecko ślini się i denerwuje, w końcu dostrzegasz pierwszy mały pączek wyskakujący z dziąseł. W ciągu następnych kilku lat gumowaty śmiech Twojego dziecka będzie stopniowo zastępowany przez dwa rzędy dziecka.

Małe zęby mogą być małe, ale są kluczowe. Stają się zamiennikami dla zębów dorosłych. Bez zdrowej grupy dziecięcych zębów Twój syn lub córka będą miały problemy z żuciem i wyraźnym mówieniem. Właśnie dlatego zęby i ochrona przed próchnicą są tak ważne.

Możesz od razu zacząć dbać o dziąsła dziecka. Ale na początku opieka nie będzie obejmować i. Możesz też po prostu wykonać następujące czynności:

 • kup sobie miękką, nawilżoną ściereczkę lub kawałek gazy.
 • Delikatnie wycierać dziąsła dziecka co najmniej dwa razy dziennie.
 • Szczególnie wycieraj dziąsła dziecka po karmieniu i przed nim.

Może to zmyć bakterie i zapobiec przywieraniu ich do dziąseł. Bakterie mogą pozostawiać lepką płytkę nazębną, która uszkadza zęby, ponieważ są dostępne.

Kiedy pojawią się pierwsze zęby dziecka, możesz przejść do szczoteczki do zębów. Wybierz taki, który ma:

 • miękka szczoteczka
 • mała głowa
 • duży uchwyt

Na początku wystarczy zmoczyć szczoteczkę do zębów. Gdy zęby wyrzynają się, możesz zacząć używać pasty do zębów w ilości ziarenka ryżu. Możesz zwiększyć tę ilość pasty do zębów z fluorem wielkości ziarnka grochu, gdy Twoje dziecko ma 3 lata. Delikatnie szczotkuj wokół zębów swojego syna lub córki – z przodu iz tyłu.

Musisz myć zęby dziecka, dopóki nie osiągnie wystarczającego wieku, aby utrzymać szczoteczkę. Kontynuuj nadzorowanie procedury, dopóki syn lub córka nie będą mogli bez pomocy spłukać i pluć. Zwykle dzieje się to w wieku około 6 lat.

Kontynuuj poszukiwanie jakichkolwiek oznak próchnicy dziecięcej – brązowych lub plam, które są białymi dziurami w zębach. Jeśli Ty lub Twój pediatra zauważysz jakiekolwiek problemy, po prostu zabierz syna lub córkę do dentysty dziecięcego na badanie.

Niezależnie od tego, czy nie ma problemu, Twój syn lub córka powinni udać się na pierwszą wizytę u dentysty w wieku 1 lat. Stomatolog może udzielić Ci porad dotyczących:

 • pielęgnacja zębów dziecka
 • ząbkowanie
 • fluorek
 • ssanie kciuka

 

Zwężenie odźwiernika jest naprawdę rzadkim stanem, który powoduje, że zastawka między noworodkiem a jelitem cienkim staje się gruba i wąska. Utrudnia to przedostawanie się pokarmu z żołądka dziecka do jelita.

Dotyczy około trzech na 1000 niemowląt urodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Objawy zwężenia odźwiernika często pojawiają się, gdy dziecko ma od trzech do pięciu tygodni. Niemowlęta, które go mają, nie wyglądają na chore, ale dają dużo. Czasami wymiotują pociskami – oznacza to, że mogą wznieść się kilka stóp w powietrze. Może również mieć kwaśny zapach, ponieważ pochodzi z żołądka, gdzie został zmieszany z kwasem.

Z biegiem czasu możesz coraz częściej wymiotować. Niektóre niemowlęta z tym schorzeniem nie mogą zatrzymać jedzenia.

Nie wpływa to jednak na apetyt niemowląt – często są one ponownie głodne zaraz po dostarczeniu.

Inne wskazania medyczne obejmują:

 • (Twoje ciało nie ma wystarczającej ilości): mniej mokrej niż zwykle, kilka lub brak łez, zapadnięta miękka tuż przy głowie i zapadnięta
 • Mniej zabrudzonych pieluch niż zwykle
 • Redukcja tłuszczu lub brak przyrostu masy ciała
 • Fale na brzuchu dziecka – wskazanie, że mięśnie brzucha ciężko pracują, aby przejść do jedzenia
 • Bryła w
 • Więcej zamieszania

Zadzwoń do swojego pediatry, jeśli Twoje dziecko ma takie objawy – zwężenie odźwiernika należy natychmiast leczyć.

Odźwiernik to tak naprawdę zastawka, która znajduje się między żołądkiem a jelitem cienkim. Pozostaje zamknięty, aby utrzymać pokarm w żołądku, a następnie otwiera się, umożliwiając przepływ pokarmu do jelita, gdzie jest trawiony.

U niemowląt ze zwężeniem odźwiernika odźwiernik staje się grubszy, a pokarm przemieszcza się wolniej do jelita cienkiego.yourpillstore.com Kiedy pokarm nie może przedostać się z żołądka do jelita, niemowlę natychmiast je wyrzuca.

Lekarze nie mają pojęcia, dlaczego odźwiernik się powiększa, jednak może to być częściowo spowodowane zmianami w genie. Jest przekazywany przez rodziny. Jeśli jedno lub oboje rodziców ma zwężenie odźwiernika, ich dziecko ma nawet o 20% większą możliwość jego powstania.

Twój wydaje się doskonały. Mają 10 palców u rąk i nóg i już mają silny apetyt. Ale nawet zdrowo wyglądające niemowlęta mogą mieć problemy, których nie widać. prosty test wyszukuje rzadkie choroby, w tym fenyloketonurię (PKU), które mogą zaszkodzić rozwojowi dziecka.

PKU to naprawdę rzadka choroba genetyczna, która wpływa – na sposób, w jaki organizm zamienia jedzenie w energię. Niemowlęta z PKU nie są w stanie wyprodukować enzymu potrzebnego do rozpadu (Phe) – znajdującego się w białku. Aminokwasy regulują prawie wszystkie procesy metaboliczne w organizmie. Jeśli Phe gromadzi się w, powoduje uszkodzenia.

Każde dziecko w Stanach Zjednoczonych jest badane na PKU w ramach badań przesiewowych, które sprawdzają również wiele innych schorzeń.

Nie ma lekarstwa. Ale dzięki leczeniu Twoje dziecko może wyrosnąć na zdrowego dorosłego.

Pracownik służby zdrowia w szpitalu pobierze próbkę krwi nie wcześniej niż 24 godziny po urodzeniu dziecka. Jeśli zaproponowałaś poród poza szpitalem, za dzień lub dwa zabierz ją do lekarza, aby uzyskać wszystkie badania przesiewowe.

Często krew pobierana jest przez nakłucie w piętę noworodka. Jest ubrany w specjalny papier i dostarczony do laboratorium. Lekarz dziecka podzieli się z Tobą wynikami.

Test mierzy ilość Phe we krwi Twojego dziecka.

Normalny poziom to mniej niż 2 miligramy na decylitr (mg / dl). Dużo więcej niż 4 mg / dl jest uznawane za wysokie. Nawet jeśli wyniki Twojego dziecka nie mieszczą się w tym zakresie, nie oznacza to, że ma ono PKU. Oznacza to, że bez wątpienia potrzebują więcej testów, aby je odkryć.

Jeśli Twoje dziecko jest przedwczesne, może otrzymać coś, co nazywa się „fałszywie dodatnim”, ponieważ enzym rozkładający Phe jeszcze się w pełni nie rozwinął.

Mogą otrzymać „fałszywie negatywny wynik”, jeśli nie jedzą (karmione piersią lub butelką), wymiotują lub jeśli test zakończył się zbyt wcześnie, gdy się urodziły.

Utrata tych kilogramów może być tuż przed głową. Ale jest coś, co jest jeszcze ważniejsze dla twojego ciała po narodzinach dziecka: spożywanie pokarmów, które zapewniają ci moc funkcjonowania jako najbardziej użyteczna mama, jaką będziesz.

Rutynowe spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków w ciągu dnia zmaksymalizuje niewielką ilość energii, którą najprawdopodobniej będziesz nową mamą. Jeśli karmisz piersią, jakość Twojego mleka pozostaje zasadniczo taka sama, niezależnie od tego, co zdecydujesz się jeść. Jest jednak pewien haczyk: jeśli nie otrzymujesz potrzebnych składników odżywczych z diety, organizm dostarczy je z własnych sklepów. Dlatego upewnij się, że otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz Ty i Twoje dziecko. Przyniesie to wam korzyści.

Staraj się, aby te dobrze zbilansowane posiłki były stałym elementem Twojej diety.

Nie ma czegoś takiego jak doskonałe jedzenie. Ale łosoś jest mu bardzo bliski pod względem wartości odżywczej dla młodych mam. Łosoś, podobnie jak inne tłuste ryby, jest obciążony rodzajem tłuszczu zwanym DHA. DHA ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka. Każde mleko zawiera DHA, ale jego poziom jest wyższy w mleku kobiet, które otrzymują więcej DHA z diety.

DHA zawarty w łososiu może również poprawić nastrój. Badania sugerują, że może to odgrywać rolę w zapobieganiu.

Jedna uwaga: FDA sugeruje, że kobiety, kobiety w ciąży i kobiety, które mogą ograniczyć spożycie łososia. Zasady zalecają średnio 12 uncji lub tyle samo, co dwie główne porcje tygodniowo. Dzieje się tak, ponieważ ogranicza się ilość rtęci, na którą narażone jest twoje nowe dziecko.

Poziom rtęci w łososiu uznaje się za niski. Niektóre inne ryby, takie jak miecznik lub makrela, zawierają dużą ilość rtęci i naprawdę należy ich całkowicie unikać. 12 uncji to średnia. Spożycie więcej w 7 dni – na przykład trzy porcje zamiast dwóch – nie zaszkodzi, jeśli będziesz spożywać mniej w następnym tygodniu.

Twoja będzie rosła i szybko się zmieniała podczas jej pierwszego roku. Każde dziecko jest inne, a Twoje dziecko osiąga kamienie milowe w swoim własnym tempie. Możesz jednak znaleźć typowe przedziały wiekowe, kiedy ma miejsce kilka najbardziej ekscytujących postępów. Oglądaj – i baw się – jak przechodzisz na każdym nowym etapie.

Około 30 dni po Twoim narodzeniu nadal będzie miała gwałtowne ruchy ramion i nóg i nigdy nie będzie dobrze kontrolować szyi. Prawdopodobnie będzie trzymała palce w pięści i może się krzyżować od czasu do czasu.

Ale dodatkowo kilka nowych umiejętności, które zaczynają się pojawiać. Prawdopodobnie może:

 • Zbliż jej ręce do twarzy
 • przyjrzyj się uważnie twarzom ludzi nad innymi przedmiotami
 • Skoncentruj ją na rzeczach oddalonych o 8-12 cali
 • Odwróć głowę na boki, leżąc na plecach
 • Zwróć się w stronę dźwięków i głosów, które rozpoznaje

Zanim skończysz 3 miesiące, zauważysz inne rzeczy. Ona może:

 • Staraj się chwytać i zatrzymywać przedmioty
 • Umieść ją w niej
 • Podnieś jej głowę z podłogi lub podnieś jej tułów, leżąc na niej
 • Rozciągnij się i kopnij, leżąc na plecach
 • Dociśnij do powierzchni, gdy zostanie na niej położona
 • Uspokajaj się okresowo, chwytając dłoń lub dłoń do ssania
 • Wydaje się gruchać lub bulgotać, używając głównie samogłosek
 • Skoncentruj się na przedmiotach dalej niż 12 cali

To proste: musisz karmić piersią lub zapewnić butelkę, gdy dziecko jest głodne w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia. Twoje dziecko poinformuje Cię głośno i wyraźnie! Ale płacz nie jest jedyną wskazówką.

Podążanie za wskazówkami syna lub córki, zamiast trzymać się ściśle określonego harmonogramu, jest często nazywane „karmieniem na żądanie” lub „karmieniem na żądanie”. Ponieważ Twoje niemowlę nie może powiedzieć „Jestem głodny”, będziesz chciał nauczyć się szukać wskazówek, że nadszedł czas, abyś jadł. Mogą to być:

 • Pochylając się w stronę piersi lub butelki
 • Ssanie palców lub palców
 • Otwierają usta, wystawiają język lub marszczą usta
 • Grymaszenie

Płacz jest również oznaką głodu. Ale jeśli zaczekasz, aż dziecko będzie bardzo zdenerwowane, aby je nakarmić, uspokojenie go może być trudne.

Każde dziecko jest inne. Zależy to również od tego, czy pijesz mleko matki lub mleko modyfikowane, biorąc pod uwagę, że szybciej trawią one mleko matki.

Jeśli tak, noworodek prawdopodobnie będzie chciał karmić piersią co 1,5 do 3 godzin. Ponieważ się starzeją, powoli zaczną rzadziej karmić piersią i będą podlegać znacznie bardziej przewidywalnemu wzorowi.

Noworodki powinny karmić piersią od 8 do 12 razy dziennie przez pierwszy miesiąc; kiedy Twoje dziecko osiągnie wiek od 4 do 8 tygodni, prawdopodobnie zacznie karmić siedem do dziewięciu razy dziennie.

Jeśli je konsumują, Twoje dziecko najprawdopodobniej będzie wymagać butelki co 2-3 godziny. Gdy Twoje dziecko rośnie, powinno być w stanie wytrzymać trzy lub cztery godziny bez jedzenia.

Zryw noworodka i głód

Możesz zauważyć, że Twoje dziecko czasami chce jeść nawet częściej lub więcej niż zwykle. Dzieje się tak często, gdy dziecko szybko rośnie. Twój syn lub córka mogą przechodzić gwałtowne wzrosty w tym wieku:

 • 7-14 dni
 • 3-6 miesięcy
 • 4 miesiące
 • sześć miesięcy

Znajdziesz tam ogólne wytyczne, ale bez sztywnych i szybkich zasad, które określają, ile Twoje dziecko musi spożywać przy każdym karmieniu. Zależy to od ich własnych nawyków i tempa wzrostu, a także kilku innych czynności, takich jak na przykład ich wiek i częstotliwość karmienia.

Mimo że oferują niemowlętom w macicy, pępowina i łożysko nie zwracają na nie większej uwagi, gdy wychodzą na świat. Jednak postęp w medycynie zapewnił wielu parom podstawy do ponownego spojrzenia na te często przyćmione tkanki.

Bankowość pępowinowa to tak naprawdę proces gromadzenia potencjalnie ratujących życie z pępowiny i łożyska i przechowywania ich do wykorzystania w przyszłości. to niedojrzałe komórki, które mogą przybierać postać innych komórek. Mogą być używane do leczenia wielu chorób, w tym,, i niektórych.

Jeśli zdecydujesz się na przelew bankowy, będziesz musiał załatwić pieniądze z wyprzedzeniem, często około dwa miesiące przed dostawą. Zaraz po urodzeniu dziecka pielęgniarka lub lekarz pobierze krew pępowinową i odcinek powiązany z pępowiną i upewni się, że trafi ona do placówki, gdzie zostanie przetworzona, zamrożona i przechowywana.

Możesz rozważyć bankowość krwi pępowinowej z wielu powodów. Jeśli w Twoim gospodarstwie domowym występuje choroba, która może być leczona krwią pępowinową, możesz pomyśleć o tej opcji, jeśli u dziecka lub innego członka rodziny wystąpi problem. Lub możesz chcieć zgromadzić krew pępowinową na wypadek choroby Twojego syna lub córki, nawet jeśli nie masz genealogii. Możesz nawet zdecydować się na oddanie krwi pępowinowej do publicznego banku, aby pomóc innym rodzinom.

Podstawową wadą zaciągania sznurka jest fakt, że jest to korzystne tylko w naprawdę niecodziennych sytuacjach. Prawdopodobieństwo, że małe dziecko będzie miało chorobę, która mogłaby skorzystać z odpowiednio dobranej krwi pępowinowej, wynosi 1 na 2500, podczas gdy niektórzy specjaliści uważają, że jest to nawet mniej przydatne.

W leczeniu niektórych chorób można stosować komórki macierzyste z krwi pępowinowej. Jeśli Twoje dziecko przyjdzie na świat z chorobą genetyczną, krew pępowinowa prawdopodobnie zawiera ten sam kod, który spowodował początek problemu. Nie można go używać do zajmowania się synem lub córką ani praktycznie żadną osobą. Krwinki pępowinowe z a mogą być używane do leczenia chorego dziecka, o ile oba są dobrze dopasowane.

Ilość komórek macierzystych z jednego porodu jest wystarczająca do leczenia małego dziecka lub młodego dorosłego. Dorosłe osoby dorosłe zwykle potrzebują więcej komórek macierzystych niż te, które można uzyskać z krwi pępowinowej, chociaż możliwe jest łączenie komórek macierzystych z więcej niż jednego urodzenia. Nie udowodniono również skuteczności i bezpieczeństwa przechowywania krwi pępowinowej wystarczająco długo, aby dziecko mogło dorosnąć.

„Spanie w nocy” to naprawdę mylące określenie. Twoje trzymiesięczne dziecko może już spać całą noc, ale to może oznaczać sześciogodzinne odcinki. Więc jeśli pójdzie spać o ósmej, może budzić cię o drugiej lub trzeciej każdego ranka!

Nawet jeśli do pełnej nocy pozostały miesiące lub miesiące, nigdy nie jest za wcześnie na okazywanie dobrych nawyków.

 • rozpocząć rutynę. Każdej nocy dokładnie o tej samej porze odpręż się, wykonując podobne rytuały, takie jak kąpiel, dżemy, balsam, opowieść i kojąca piosenka.
 • Położyć dziecko do łóżka senne, ale wciąż rozbudzone, upewniając się, że jest w stanie nauczyć się samodzielnie odpływać.
 • Jeśli chcesz karmić lub przewijać dziecko przez całą noc, konsekwentnie miej światło na niskim poziomie i mów z absolutnym minimum. Zbyt duża stymulacja może utrudnić mu ponowne zostanie.
 • Wydłuż czas czuwania dziecka w ciągu dnia dzięki rozmowie i zabawie. Po 3 miesiącach Twoje dziecko przesypia około dwóch trzecich snu w nocy.

Rozwój Twojego dziecka w tym tygodniu

Twoje dziecko ma wiele do wyrażenia! Może nie był jeszcze w stanie formułować słów, ale wydaje coraz więcej dźwięków i wykorzystuje swoje słowa, aby poinformować cię, jak się czuje.

Możesz zauważyć te narastające oznaki rozwoju językowego i społecznego:

 • Twoje dziecko lubi się z tobą bawić i może nawet powiedzieć, że jest szalone, płacząc, gdy gra się kończy.
 • Zaczął wokalizować! Te proste dźwięki byłyby podstawą jego pierwszych słów.
 • Uczy się, że uśmiechanie się do ciebie pozwala ci odwzajemnić uśmiech i może się uśmiechać, słysząc czyjś dźwięk.

Możesz się zastanawiać:

 • . W przypadku, gdy Twoje dziecko ma – częste okresy niekontrolowanego płaczu – powinno to wkrótce się skończyć.
 • Temperament Twojego dziecka. Kiedy dorasta, uczysz się, że ma określoną osobowość. Dodatkowo może różnić się od Twojego! Pamiętaj, że nawet jako niemowlę, Twój syn lub córka są tak naprawdę jedyną osobą.
 • z opiekunami. Twoje dziecko musi nauczyć się, jak rozwijać bliskość i zaufanie wobec innych. Pozwól mu wygodnie być trzymanym i rozmawiającym z inną osobą, gdy jesteś w pobliżu.
 • Pamiętaj: wracaj spać, brzuch do wypróbowania. Spanie na prawym plecach może być najbezpieczniejszą pozycją dla dziecka.
 • Aby zapobiec tworzeniu się płaskiego płaskiego ciała idealnie dopasowanego do główki dziecka, zmieniaj jego pozycję, gdy nie śpi i zmieniaj kierunek, w którym kładziesz stopy dziecka w łóżeczku.
 • Nie pozwól swojemu dziecku się przegrzać. Upewnij się, że jego piżama jest lekka, a dla bezpieczeństwa używaj śpiwora lub koca do noszenia.
 • Zaproponuj dziecku przynajmniej dwie lub trzy sesje „na brzuszku” przez co najmniej 3-5 chwil dziennie. Nie zostawiaj go na brzuchu bez nadzoru.
 • Nigdy nie kładź dziecka do snu na sofie, krześle, łóżku wodnym lub poduszce.
 • Nie wpuszczaj wózka, huśtawki lub leżaczka przez dłuższy czas.
 • Ze względów bezpieczeństwa trzymaj z łóżeczka miękkie ochraniacze, pluszowe zabawki, koce i pozycjonery do spania.

Dokumentacja medyczna WebMD sprawdzona do dnia 21 marca 2020 r

ŹRÓDŁA:

Amerykańska Akademia Pediatrii: „Kamienie milowe rozwoju: 3 miesiące”.

AboutKidsHealth: „Kolka”.

AboutKidsHealth: „Temperament”.

Amerykańska Akademia Pediatrii: „Jak uczą się niemowlęta?”

American Academy of Pediatrics: „Usypianie dziecka”.

American Academy of Pediatrics: „Back to Sleep, Tummy to Play”.

American Academy of Pediatrics: „Przewodnik dla rodziców po bezpiecznym śnie”.

Amerykańska Akademia Pediatrii: „Rozwój emocjonalny i społeczny: od urodzenia do 3 miesięcy”.

AboutKidsHealth: „Sleep Time”.

© 2020 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Płacz jest jednym z głównych sposobów komunikowania się niemowląt. Głośne zawodzenie Twojego dziecka informuje Cię, że jest mokre, przemęczone, niewygodne lub chore. Kiedy zajmiesz się tym wymaganiem, Twoje dziecko powinno się zrelaksować.

Jednak niektóre dzieci płaczą długo, gdy są karmione, przewijane i doglądane. Zamiast się uspokoić, płaczą jeszcze intensywniej. Czasami dzieci podciągają nogi i oddają gaz podczas tych krzyczących napadów.

Niepocieszony płacz, z benzyną lub bez, może być spowodowany.

Bycie rodzicem jest denerwujące, szczególnie gdy próbowałeś wszystkiego, o czym myślisz, aby powstrzymać łzy.

często jednak nie jest oznaką takiej rzeczy poważnej i jest powszechne. Ma go nawet 40 procent niemowląt.

Zaklęcia płaczu powinny ustąpić w ciągu kilku miesięcy.

Kolka jest tak naprawdę terminem używanym do opisania problemów niemowląt, które płaczą i płaczą i nie można ich pocieszyć. Te zaklęcia płaczu często zaczynają się, gdy dzieci mają od 2 do 3 miesięcy.

Niemowlęta z kolką:

 • Zacznij płakać nagle i bez wyraźnego powodu
 • Często płaczą wczesnym wieczorem, mimo że może zacząć się o dowolnej porze dnia
 • Płacz codziennie dłużej niż 3 godziny, dużo więcej niż 3 dni w tygodniu, dłużej niż 3 miesiące
 • Czasami mają spuchnięty brzuch, a nawet mogą podciągnąć nogi do klatki piersiowej i wydalić gaz
 • Trudno je uspokoić

 

Lekarze nie są do końca pewni, co powoduje kolkę. Ale niemowlęta z kolką mogą:

 • Daj się łatwo przytłoczyć światłami, dźwiękami i innymi rodzajami stymulacji
 • stają się bardziej wrażliwi na żywność, którą je ich matka, na przykład soja lub nabiał, jeśli są
 • Miej problemy z pocieszaniem się przez siebie

Kolka nie jest chorobą, chociaż niektóre niemowlęta bardzo często płaczą, gdy są chore.

Każde dziecko dostanie kolki. Nie ma znaczenia, czy dziecko jest karmione piersią, czy butelką. W przypadku tej samej liczby dzieci, dziewcząt i chłopców, zachoruje na kolkę.

Niemowlęta mogą stać się bardziej podatne na kolkę, gdy:

 • Jedz za dużo lub za mało
 • Jedz przedwcześnie lub połykaj zbyt dużo powietrza podczas karmienia piersią, co z kolei powoduje benzynę
 • Mają formułę lub pokarm w diecie matki, jeśli są karmione piersią
 • przebywać w stresującym środowisku
 • Zacznij jeść płatki zbyt wcześnie – przed 4 miesiącami

 

Karmienie piersią ma miejsce wtedy, gdy karmisz dziecko piersią, często bezpośrednio z piersi. Nazywa się to również pielęgniarstwem. Podjęcie decyzji to tak naprawdę sprawa osobista. To także taki, który ma skłonność do czerpania poglądów od rodziny i przyjaciół.

Wielu lekarzy, takich jak American Academy of Pediatrics (AAP), a zatem American College of Obstetricians and Gynecologists, bardzo poleca wyłącznie (bez mleka modyfikowanego, soku ani wody) przez 6 miesięcy. Po wprowadzeniu innych produktów spożywczych sugeruje kontynuowanie karmienia piersią przez pierwszy rok życia dziecka.

To, jak często będziesz musiała karmić dziecko piersią, zależy od tego, czy preferuje ono małe, częste posiłki, czy też dłuższe karmienie. Może się to zmienić wraz z rozwojem Twojego dziecka. Noworodki często chcą karmić co 2-3 godziny. Po 2 miesiącach powszechne jest karmienie co 3-4 godziny, a przez pół roku większość niemowląt karmi się co 4-5 godzin.

Ty i Twoje dziecko jesteście wyjątkowi, dlatego decyzja o karmieniu piersią należy do Ciebie. 

Jednym z najczęstszych sposobów, w jakie dziecko poinformuje Cię, że jest głodne, jest płacz. Inne oznaki, które Twoje dziecko może karmić, to:

 • Oblizanie warg lub wystawienie języka
 • Rootowanie, czyli poruszanie szczęką, ustami lub głową w poszukiwaniu piersi
 • Wkładają dłoń do ust
 • Otwierają usta
 • Grymaszenie
 • Ssanie rzeczy

Mleko matki jest idealnym rozwiązaniem dla niemowląt. Ma prawie idealną mieszankę witamin, białka i tłuszczu – wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko, aby rosnąć. A wszystko to jest zawarte w aplikacji szybciej przyswajalnej niż formuła. mleko zawiera przeciwciała, które pomagają Twojemu dziecku zwalczać wirusy i bakterie. Karmienie piersią zmniejsza ryzyko dziecka posiadania lub. Ponadto dzieci karmione wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy bez mleka modyfikowanego mają mniej dolegliwości oddechowych i ataków. Mają też mniej hospitalizacji i wizyt u twojego lekarza.

W niektórych badaniach karmienie piersią wiązało się z wyższymi wynikami IQ w późniejszym dzieciństwie. Ponadto fizyczna bliskość, dotykanie skóry i kontakt pomagają dziecku tworzyć więź z tobą i czuć się bezpiecznie. Niemowlęta karmione piersią mają większe szanse na uzyskanie odpowiedniej ilości w miarę wzrostu niż stawania się. AAP twierdzi, że karmienie piersią odgrywa również rolę w zapobieganiu SIDS (zespołowi nagłej śmierci niemowląt). Uważa się, że zmniejsza to ryzyko, a także niektórych nowotworów, ale potrzebne są dalsze badania.

to naprawdę obrzęk w mosznie, cienkim worku, w którym znajdują się jądra. Występuje, gdy wewnątrz zgromadzi się zbyt dużo płynu. Problem jest najbardziej typowy u noworodków, chociaż może się zdarzyć każdemu, kto ma mosznę.

Może się to wydawać lub wyglądać poważnie, a nawet bolesne, ale nie zaszkodzi. Może zniknąć samoistnie, jeśli nadal będziesz w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

Wodniak może się rozpocząć, zanim Twoje dziecko przyjdzie na świat. Jądra rosną w jego brzuchu, a następnie przesuwają się w dół do moszny przez krótki tunel. Do każdego jądra trafia worek płynu. Dlatego często tunel zostaje zamknięty przed urodzeniem, a organizm wchłania płyn w środku. Kiedy ten proces nie przebiega, ponieważ powinien, pacjent jest w stanie dostać wodniaka.

Istnieją dwa rodzaje wodniaka: 

 • Niezakomunikowany wodniak wodniakowy pojawia się, gdy worek zamyka się normalnie, jednak organizm chłopca nie pobiera płynu do środka.
 • Komunikujący się wodniak występuje, gdy worek nie uszczelnia się. W przypadku tego typu moszna może z czasem puchnąć.

niemowlęta urodzone przedwcześnie częściej mają wodniak.

Wodniak nie boli. Jedynym objawem, jaki zauważysz, jest stan zapalny jednego lub obu jąder dziecka. Nawet jeśli być może nie ma go w domu, musisz udać się do pediatry, aby upewnić się, że nie ma innych schorzeń powodujących obrzęk, takich jak na przykład zakażenie, ból brzucha lub może.

Obrzęk niekomunikującego się wodniaka wodniaka nie powoduje zmian wielkości. komunikujący się wodniak powiększa się w ciągu dnia i jeśli delikatnie go ściśniesz, płyn przesunie się z moszny do brzucha.

za każdym razem, gdy po prostu zabierzesz dziecko do lekarza, zrobią to. Sprawdzą mosznę pod kątem płynności i wrażliwości i skierują przez nią światło, aby zobaczyć, czy wokół jego jądra znajduje się płyn.

Twój lekarz zawsze sprawdzi, czy nie masz przepukliny.

Twoje dziecko może również upewnić się, że nic innego nie powoduje obrzęku.

Twoje zegarki, które konsumujesz, a także przysięgasz, że wygląda na to, że chce wziąć udział w akcji. Otwiera ją i sięga po twoje jedzenie. Czy nadszedł czas, aby zacząć ją na substancjach stałych?

Jeśli Twoje dziecko ma od 4 do 6 miesięcy, trzyma głowę uniesioną do góry i może samodzielnie siadać w krzesełku do karmienia, wtedy chętnie spróbuje zjeść. (Jeśli tak, zapytaj swojego lekarza, czy powinieneś czekać na pokarmy stałe do 6 miesiąca życia dziecka. Główny powód: aby dziecko miało jak najbardziej przydatne składniki odżywcze).

Jeśli zdecydujesz się spróbować karmić ją małą łyżeczką, a jedzenie po prostu spłynie, możesz spróbować ponownie za kilka tygodni. Niemowlęta rodzą się z odruchem, który sprawia, że ​​odpychają się, gdy coś jest wkładane do ust. Z czasem znika.

Większość niemowląt otrzymuje pierwszy smak stałego pokarmu z łyżki. Zawsze, gdy myślisz, że jest stały, możesz nie rozumieć, że pierwsze pokarmy stałe są dość cienkie i rzadkie.

Wielu rodziców decyduje się najpierw podać dzieciom płatki zbożowe (ryż, owies lub jęczmień). Wybierz produkt zbożowy wzbogacony żelazem, ponieważ na tym etapie swojego rozwoju potrzebuje żelaza, aby zachować zdrowie.

Aby to zrobić, wymieszasz kilka płatków w proszku z mlekiem matki lub. Z biegiem czasu, gdy poradzi sobie z grubszymi i grubszymi rzeczami, możesz dodawać mniej płynu.

Żadna reguła nie mówi, że niemowlęta musieć jedz płatki zbożowe przed praktycznie każdą odmianą jedzenia. Niektórzy lekarze sugerują przecier warzywny jako idealny pierwszy posiłek. Inni twierdzą, że owoce przecierowe są w porządku. Poproś lekarza o radę i porozmawiaj o wszelkich lub innych problemach, które możesz mieć. O ile twój lekarz nie ma rady, wybierz pierwszą potrawę, która pozwoli ci poczuć się dobrze z wyborem.

W krótkim czasie Twoje dziecko spróbuje wielu różnych potraw, więc nie straci niczego na długo. Po kilku miesiącach Twoje dziecko będzie jadło płatki zbożowe, zboża, warzywa, owoce, mięso, żółtka jaj i produkty mleczne, takie jak jogurt i.

Radioterapia leczy używając fal o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych. Celem jest zniszczenie lub uszkodzenie raka bez uszkadzania wielu zdrowych komórek.

To leczenie może powodować skutki uboczne, ale u każdego są one inne. Te, które opierasz na rodzaju promieniowania, jakie otrzymujesz, na tym, ile otrzymujesz, na elemencie twojego ciała, który jest leczony i na tym, jak ogólnie jesteś zdrowy.

Nie ma metody, aby przewidzieć, jak wpłynie na Ciebie promieniowanie. Prawdopodobnie masz niewiele lub tylko łagodne skutki uboczne leczenia; inna osoba może mieć wiele problemów lub naprawdę poważne.

Podczas radioterapii będziesz pracować z lekarzem, który koncentruje się na tego rodzaju medycynie. Ważne jest, aby porozmawiać z nimi o tym, jak procedura może wpłynąć na twoje samopoczucie i co możesz zrobić, aby poczuć się znacznie lepiej. Jeśli terapia sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, zgłoś się. Jeśli będziesz informować swój zespół medyczny, może on pomóc Ci przejść przez leczenie.

Istnieją dwa rodzaje skutków ubocznych promieniowania: wczesne i późne. Wczesne skutki uboczne, takie jak na przykład i często nie trwają długo. Mogą rozpocząć się w trakcie lub zaraz po zabiegu i trwać kilka miesięcy po jego zakończeniu, jednak ulegają poprawie. Późne skutki uboczne, takie jak na przykład problemy z płucami lub sercem, mogą pojawić się po latach i często są trwałe, gdy już się pojawią.

Najbardziej typowymi wczesnymi skutkami ubocznymi są zmęczenie i problemy skórne. Możesz dostać inne, na przykład nudności, w zależności od tego, gdzie otrzymujesz promieniowanie.

Zmęczenie, które odczuwasz z powodu raka i radioterapii, różni się od innych sytuacji, gdy prawdopodobnie czułeś się zmęczony. Jest to wyczerpanie, które nie ustępuje po odpoczynku i może powstrzymać Cię od robienia rzeczy, które zwykle robisz, na przykład pracy lub spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Może się również wydawać, że nie to samo, co dzień po dniu, co utrudnia planowanie. Może nawet zmienić to, jak dobrze jesteś w stanie przestrzegać planu leczenia raka.

Pierwotny (OUN) jest naprawdę rzadką odmianą chłoniaka nieziarniczego (związanego z układem limfatycznym). Twój OUN składa się z zewnętrznej powłoki rdzenia kręgowego.

Układ limfatyczny jest kluczową częścią człowieka. Składa się z wielu części, ale obejmuje szpik kostny i węzły chłonne. Specjalne białe limfocyty zwalczają infekcje w OUN. Jeśli te komórki staną się rakowe, mogą spowodować powstanie tam chłoniaka. (Może również rozpocząć się w obrębie, ponieważ są one tak blisko. Nazywa się to z pewnością chłoniakiem ocznym).

Pierwotny chłoniak OUN występuje rzadko. Mężczyźni częściej chorują niż kobiety, dlatego średni wiek osób, u których zdiagnozowano chorobę, wynosi 55 lat. Jednak osoby z AIDS, które rozumieją ten rodzaj choroby, są znacznie młodsze, często w wieku około 30 lat.

Lekarze nie wiedzą, co powoduje pierwotnego chłoniaka OUN, ale niektóre rzeczy sprawiają, że jest to bardziej prawdopodobne:

 • Twój układ odpornościowy jest osłabiony przez zaburzenia odporności, takie jak AIDS.
 • Bierzesz leki hamujące układ odpornościowy, tak jak przedtem.

polegać na tym, gdzie jest tumefaction, zewnętrzne objawy mogą obejmować:

 • Wymiotujesz lub czujesz, że zamierzasz
 • w twoich nogach i ramionach
 • Dezorientacja
 • Trudności w połykaniu
 • Kłopoty z równowagą i koordynacją

„.” Już samo słowo może sprawić, że zapamiętasz obrazy, które oglądałeś w filmach lub w telewizji. Jeśli Ty lub ktoś, kogo lubisz, potrzebujesz, czy to jest to, do czego zmierzasz?

Możliwe, ale może nie. Tak, prawdopodobnie będzie to trudne i będzie miało niepożądane skutki. Jednak możesz być zaskoczony kilkoma rzeczami, o których ludzie, którzy przeszli chemioterapię, chcieliby, abyś zdecydowanie pamiętał.